Atsiskaitymai, dramos ir Queen dainos

Komentarų: 0

Foto: unsplash.com 

Pastaruoju metu neprisimenu dienos, kad nesiruoščiau kažkokiam atsiskaitymui. Jau atrodo, kad pagaliau matau prašviesėjimą mokslo džiunglėse, bet žiūrėk jau vėl įeinu į patologijos, parazitologijos ar vidaus ligų raizgalynus. Taip ir vaduojies kiekvieną dieną. Tačiau pastebėjau vieną dalyką, kad visi mano pasiruošimai atsiskaitymams yra labai panašūs ir apima tas pačias stadijas, kurios labai primena grupės Queen hitus. Nuo dabar ruoštis ,,koliams“ pasidarė smagiau.

1 stadija. Optimizmas arba ,,Don‘t stop me now“

Taigi…Iki atsiskaitymo liko 4 dienos. Žinau, kad atsiskaitymas bus sunkus kaip velnias ir jau būtų visai neblogai pradėti, bent truputi skaityti, nes tada be streso pasiruošiu atsiskaitymui ir dar spėsiu pasikartoti dieną prieš! Bet juk liko 4 dienos! 4 DIENOS! Tai reiškia, kad laiko pasiruošti liko belekiek su trupučiu, tad ramia sąžine įsijungiu serialą ir pamirštu atsiskaitymą. Kitą dieną pradedu svarstyti, jog būtų visai neblogai peržvelgti klausimyną. Peržvelgiu ir pagalvoju… gal ir reikėtų pradėti po truputi skaityti duotą medžiagą, nes informacijos tikrai nemažai. Tad pilna optimizmo ir motyvacijos susiskirstau kokią medžiagą turiu išmokti per dieną, kiek tam skirsiu laiko ir pradedu skaityti, nes juk tai įdomu, tai tikrieji specialybiniai dalykai, kurie yra beproto naudingi, kuriuos privalau žinoti. Taigi visą dieną su užsidegimu skaitau pateiktą medžiagą ir džiaugiuosi, kad pasirinkau tokią specialybę! Tačiau kitą dieną ateina antroji stadija…

2 stadija. Egzistenciniai klausimai arba ,,Show must go on”

Iki atsiskaitymo liko 2 dienos. Vis dar skaitau tą pačią medžiagą, kurią skaičiau vakar, nes taip iki galo jos ir nesupratau. Viduje suklykia panika, kad informacijos daug, klinikiniai simptomai sutampa, o reikėtų kažkaip mokėti atskirti ligas vienas nuo kitų. Kokią diagnostiką taikyti? Koks gydymas pats tinkamiausias? Pradedu save graužti, kad kiti jau normaliai moka, o aš skaitau tą patį puslapį trečią kartą ir dar nesuvokiu kaip vystosi tą kvaila Toxoplasma gondii… Susinervinu… Metu lapus į šoną ir trumpam išeinu į lauką. Apeinu porą ratų parke ir vėl grįžtu prie atsiskaitymo. Gal šį kartą mūsų auros sutaps ir surasim bendrą kalbą? Deja… Nelemta… Bet ,,Show must go on”, todėl nepasiduodu ir kitą dieną toliau bandau įveikti mokslo labirintus.  Tik darosi vis sunkiau suprasti, viskas atrodo vienoda, galiausiai supranti, kad kuo daugiau skaitai, tuo labiau nesupranti. Galvoja kirba mintys: ,,po galais nebegaliu daugiau“, ,,per daug sunku“, ,,noriu tiesiog viską mesti ir eiti miegoti“, ,,kokia esmė?“. Bet atsiskaitymas jau rytoj!

3 stadija. Kaip bus taip bus arba ,,We are the champions”

Atsiskaitymo diena… Sakoma, kad neprivalgęs – neprilaižysi. Tik nereikia sekti pasakų. Oj prilaižysi ir dar kaip! Ypač paskutinėmis minutėmis! Taigi skaitau iki paraudonavimo viską dar kartą, nes tokia esu, viskas maždaug susideda į vietas, kai duotą medžiagą perskaitau bent 2 kartus. Dėl nelemto COVID-19 daugumą atsiskaitymų laikome nuotoliniu būdu namuose. Čia yra keli minusai. Nėra bendros bandos panikos jausmo prieš atsiskaitymą ir negali pamatyti savo grupiokių ir bendrai pasiskųsti, kad po šito atsisikaitymo tikrai imsi akademines atostogas. Dabar sėdi vienas namuose, su grupės draugais tik susirašai ir skaičiuoji laiką, kol atidarys atsiskaitymą. O patikėkit, laikas slenka lėčiau už vėžlį! Atrodo, greičiau – nebegaliu daugiau, junkit tą ,,kolį“ ir bus kaip bus. Liko minutė ir galėsiu atsakinėti į testo klausimus. Pasiruošt! Dėmesio! Marš! Raudoniu išmuštu veidu, drebančiom rankom ir besikalatojančia širdim spaudai testo atsakymus ir šuoliuoji nuo klausimo prie klausimo! Viskas! Išlaikyta! Mes čempionai, mano drauge! O dabar atsiskaitymas laukia tik po 3-jų dienų! 3 DIENOS! Ramia sąžinę įsijungiu serialą, nes laiko iki ,,kolio“ liko belekiek su trupučiu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.
You need to agree with the terms to proceed

Patiko? Paremk mus

Nepraleisk naujausių įrašų!

Naujienlaiškio prenumerata

Naujausi įrašai

Naujausi podcast'ai

Meniu